
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8 mm |
| Width | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 60 |
| Height | 980 µm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Data Rate | 600 kbps |
| Number of ADC Channels | 11 |
| Current - Receiving | 17 mA |
| Current - Transmitting | 95 mA |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Output Power | 17 dBm |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 27 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 3 |
| Number of GPIO | 6 |
| Sensitivity (dBm) | -118 dBm |
| Schedule B | 8542310000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
